Tabasalu staadioni rekonstrueerimine

Strantum OÜ tellimusel ja Harku valla rahastusel toimuvad aprilli keskpaigast kuni augusti lõpuni Tabasalu Ühisgümnaasiumi kõrval asuva staadioni põhjalikud rekonstrueerimistööd, mille maksumuseks on üle 1,5 miljoni euro.

Tabasalu Ühisgümnaasiumi kõrval asuva staadioni rekonstrueerimist on nii väiksemad kui ka suuremad spordisõbrad oodanud juba pikka aega. Nüüd pole aga enam pikalt vaja seda teha, sest hiljemalt augusti lõpuks on uuendatud staadion valmis ja kasutajaid ootamas.

Rekonstrueerimistööde käigus rajatakse uus täismõõtmetes jalgpallistaadion koos jooksuradadega. „Staadionile rajatakse 100 m ja 400 m jooksurada, kunstmurukattega jalgpalliväljak, üks kaugus- ja kolmikhüppeala kahe liivakastiga, kaks teivashüppeala, kuu- litõukesektor ja liivaväljakud võrkpallile ning tribüünid 616 inimesele. Kummikattega alale jalgpalliväljaku otstes rajatakse piirded saalihokile ja märgitakse piirid korvpallile, kahele rahvastepalliväljakule ning teivashüppele,“ kirjeldas OÜ Strantum juht Meelis Härms, mis spordisõpru pä- rast staadioni rekonstrueerimist ees ootab. Staadioni alla rajatakse drenaažitorustik, tribüünide ümbrus asfalteeri- takse ja territoorium piiratakse 2,5 m kõrguse keevispaneelidest aiaga. Lisaks ehitatakse jalgpallistaadionile välja kuue 18 m kõrguse prožektorimastiga valgustus, tänu millele saab staadionit mugavasti kasutada ka pimedamal ajal.

Ehitustööde ajal on staadion suletud
Staadioni rekonstrueerimise ettevalmistavate töödega on juba alustatud ning füüsiliste ehitustöödega on plaanis alustada aprilli keskpaigas. „Tööd on valmis hiljemalt augusti lõpuks,“ lubas Härms, et uus kooliaasta saab alguse juba renoveeritud staadioniga. Kogu ehitusala ehk olemasolev staadion piiratakse tööde alustamisel ehitusaegse piirdega ning seetõttu ei saa staadionit ehitusperioodil paraku kasutada. „Ehitustööde käigus tekib tõenäoliselt ka müra ja tolmu, mis võib põhjustada teatavaid ebameeldivusi, aga suure eesmärgi nimel tuleb nendega paratamatult leppida,“ nentis Meelis Härms, vabandades ette võimalike ebamugavuste pärast. Küll aga üritab ehitaja Strantumi juhi sõnul teha kõik endast oleneva, et ümberkaudseid elanikke, kooli ja spordikompleksi võimalikult vähe häirida.

Töö tellijaks on OÜ Strantum ja finantseerijaks Harku vald. Staadioni projekteeris OÜ Klotoid, ehitab Lemminkäinen Eesti AS ning omanikujärelevalvet asub teostama OÜ Heto Consult.

Harku Valla Teataja 22.03.2017

Popup